به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت آفرینان امداد در مورخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۹ مراسم رونمایی از سامانه ی ایکالا در استان سمنان انجام پذیرفت. این جلسه که با حضور آقایان محسن مسعودیان راد (مدیر کل امداد استان سمنان) ، علیرضا خدابنده (معاون خودکفایی امداد استان) ، مهدی ابراهیمی علویجه (مدیرعامل شرکت صنعت آفرینان امداد) و با حضور نمایندگان معاونت اشتغال و خودکفــایی کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از مدیران فنی ، مدیران ادارات ، و تعدادی از مددجویان این استان برگزار شد.

همچنین به دلیل شرایط کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی ، تمامی مدیران و نمایندگان امداد در شهرستان های استان سمنان بصورت انلاین در جلسه حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه مدیر کل کمیته امداد استان سمنان  تصریح کرد با توجه به اهمیت و لزوم تجارت الکترونیکی و مصادف شدن با شیوع بیماری کرونا ، فروش محصولات بر بستر سایت ایکالا مهیا شده است. وی صنعت تجاری سازی را مرهون صادرات کالا دانست و تصریح کرد: برای شناخته شدن محصولات ایرانی نیاز به صادرات کالا ضرورت یافته است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان وجود یک بازاریاب حرفه ای را در هر استان و منطقه ضروری دانست و تصریح کرد: ۸۷۰۰ طرح اشتغال تحت نظارت کمیته امداد این استان در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به برنامه ی سال آینده مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی درآمد مددجویان و مجریان کارآفرین در طرح های خودکفایی و اشتغال زایی تصریح کرد: این مهم جز با فراهم شدن بستر فروش محصولات مددجویان میسر نخواهد شد.

این جلسه با هدف آموزش روش های برندسازی و فروش محصولات مددجویان شهرستان ها و استان ها بر بستر سایت ایکالا برگزار شد و توسط کارشناسان فنی صنعت آفرینان امداد معرفی و با روش پرسش و پاسخ ارزیابی گردید.

در ادامه آقای دکتر ابراهیمی ، مدیرعامل شرکت صنعت آفرینان امداد درباره فعالیت های این شرکت و طرح های اجرایی تاثیرگذار در حمایت از بخش تولیدات مددجویان توضیحاتی را عنوان کردند که به لطف الهی در آینده بتواند موجبات توسعه ی فروش و رونق کسب و کار مددجویان را در فضای مجازی با دسترسی کل استان های کشور فراهم آورد.